حل مشکلات حوزه مبلمان شهری با برگزاری پنجمین جشنواره دایره خلاق

حل مشکلات حوزه مبلمان شهری با برگزاری پنجمین جشنواره دایره خلاق

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، جلسه هم اندیشی و تعیین خط مشی پنجمین جشنواره طراحی مبلمان شهری با عنوان دایره خلاق با حضور دکتر یاسرجعفری، معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه پس از بررسی تاریخچه جشنواره دایره خلاق در چهار سال گذشته،
جعفری با بیان اینکه امسال کیفیت آثار جشنواره بیش از کمیت آن حائز اهمیت است، گفت: امسال نگاه جدی تری بر روی فعالیت بین المللی خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: در نظر داریم در پنجمین جشنواره دایره خلاق، بتوانیم با استفاده از شهروندان که شرکت کنندگان در جشنواره هستند، یکی از مشکلات شهر را حل کنیم.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی افزود: گرچه طراحی مبلمان شهری و اجرای آن امری کاربردی است، اما در این دوره از جشنواره روی موضوعات اجتماعی و جامعه شناسی با استفاده از مبلمان شهری تکیه خواهیم کرد.
در ادامه، حاضرین در جلسه که متشکل از استادان عرصه معماری و طراحی صنعتی بودند نظرات خود را در خصوص نحوه برگزاری جشنواره طراحی مبلمان شهری بیان کردند.
برگزاری هفته طراحی، طراحی مفهومی و انتقادی بجای طراحی صرفا زیبا، تاکید بر افزایش کیفیت مبلمان شهری به ویژه جزییات مبلمان، دعوت از اشخاص مطرح بین المللی، نگاه ویژه به سالمندان و معمولان، در نظر گرفتن موقعیت مکانی مبلمان شهری، استفاده از تکنولوژی، گسترده کردن دامنه مخاطبان، تاکید بر القای حس شادی، استفاده از مجسمه های شهری و طراحی ارزان از عناوین مطرح شده در این جلسه بود.
در پایان جلسه هم اندیشی و تعیین خط مشی جشنواره دایره خلاق، معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهردچ تهران بیان کرد: عناوینی مانند آرامش، شادی و سرگرمی از عناوین مهم این جلسه بود که میتواند به عنوان موضوع پنجمین جشنواره طراحی مبلمان شهری در نظر گرفته شود؛ ایجاد شادی و سرگرمی با استفاده از مبلمان شهری می تواند یکی از اهداف این جشنواره که حل مشکلات مردم و کاربردی شدن مبلمان را به ثمر برساند.
وی اظهار داشت: این جشنواره در بازه زمانی 4الی 6 ماه آینده برگزار خواهد شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه