دکتر حسن صادقی نائینی،عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره دایره خلاق:

هدف سیاستگذاران رفع نیاز مبلمان در بافت تاریخی شهر است

عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره دایره خلاق دومین جشنواره "دایره خلاق" معتقد است در این دوره جشنواره بیشتر هدف سیاستگذاران رفع نیاز مبلمان در بافت تاریخی شهر است و از همین رو جشنواره روی موضوع اخیر تاکید دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حسن صادقی نائینی با بیان اینکه در دور اول جشنواره که بنده جزو داوران بودم گفت: در دور اول استقبال خوبی از جشنواره شد و از معدود حرکت هایی بود که در این سطح خوب و گسترده انجام می شد و کارشناسان رشته های طراحی صنعتی تعامل خوبی با جشنواره برقرار کردند و حقیقاتا حرکتی علمی هنری بود که سازمان زیباسازی شهرداری تهران به نحو شایسته ای آن را مدیریت کرد.

وی ادامه داد: البته چون کارشناسان و داوطلبان سایر حوزه هایی چون گرافیک و معماری نیز در این جشنواره ورود کردند تنوع نگرش های خوبی حاصل شد. در دور دوم تفاوت اساسی با دور نخست وجود دارد. در این دوره موضوع مبلمان شهری بافت های قدیمی از سوی سازمان زیباسازی در اولین جلسه شوارای سیاستگزاری پیشنهاد شد . البته اجماع کامل در بین اعضا محترم مدعو شورای سیاستگزاری در اینکه یک بافت قدیمی مشخص کلانشهر تهران، موضوع جشنواره باشد حاصل نشد ولیکن تاکید گردیده
که طرح های خلاقانه ی شرکت کنندگان در جشنواره مورد نظر است.

دکتر نائینی با بیان اینکه اگر تاکید بر یک میدان یا لوکیشن به طور خاص مطرح شود شاید بنوعی خلاقیت تحت تاثیر قرار گیرد. در دور اول خیلی از طراحان از اقصی نقاط کشور در آن شرکت کردند چرا که موضوع عام بوده لذا تحت شرایط کنونی شاید محدودیت هایی ایجاد شود البته دبیر محترم جشنواره تاکید کرده اند که تمامی اطلاعات لازم از لوکیشن از طریف سایت در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه طراحی صنعتی بیشتر به تولید فکر می کند چقدر خلاقیت در میان تولیدات ما در نظر گرفته می شود گفت: هر چه به سمت طراحی صنعتی پیش برویم خلاقیت به صورت کاربردی تر شکل میگیرد و تولید انبوه مد نظر است بدیهی است اگر خلاقیت را از تولید بگیریم، نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه واژه دایره خلاق از نظر شما چگونه است گفت به نظر من خود عنوان دایره خلاق برای این جشنواره خودش یک خلاقیت است و امیدوارم از این جشنواره نیز استقبال شود و با اجرایی کردن بخشی از تفکرهای خلاقی که به دستمان می رسد بخشی از مشکلات شهر در زمینه مبلمان شهری حل می شود.

گفتنی است موضوع جشنواره امسال طراحی خلاقانه مبلمان شهری برای بافت تاریخی تهران با نگاه ویژه به بافت تاریخی منطقه 12است که از 28 تا 30 بهمن ماه برگزار می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مفهوم زیبایی شناسی، موضوعی است که در گذر زمان همواره دستخوش دگرگونی ها و تحولات فراوانی بوده است. این مفهوم دارای وجوه و ابعاد مختلفی است که شناسایی آن برای مدیران در سطوح مختلف مدیریتی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه