وحید چوپانکاره عضو شورای داوران آثار چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی

رشد کمی و کیفی چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی قابل تحسین است

عضو هیات داوران چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی رشد کمی و کیفی چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی را قابل تحسین خواند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ وحید چوپانکاره، عضو هیات داوران چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی حرکت شهرها به سمت و سوی انسان محوری را از جمله نیازهای دنیای امروز خواند و در این باره گفت: به طور حتم شهرهای ما باید به سمت و سوی انسان محور شدن و آمادگی برای ارائه خدمات به شهروندان حرکت کند به همین خاطر می‌توان از پتانسیل‌های هنر در این راستا بهره برد.
وی جشنواره معماری نور و نورآرایی را بخشی از حرکت‌های فعالانه جامعه به سمت زیبایی شهر خواند و گفت: جشنواره‌هایی از جمله جشنواره معماری نور و نورآرایی سبب می‌شوند که شهر به زیبایی آرایش شود و شهر در شب، نور دلپذیر و خوشایندی داشته باشد.
عضو هیات داوران چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی تصریح کرد: جشنواره معماری نور و نورآرایی به شب‌های تهران جان دوباره‌ای داد تا با استفاده از طیف نور نقش خود را بازی کند و بتواند برای شهر جذابیت ایجاد کند ضمن اینکه مخاطبان در طول روز نیز توانستند با پیکره‌های ارائه شده این آثار رو به رو شوند و از آن لذت ببرند.
چوپانکاره ادامه داد: خلاقیت وقتی وارد ماجرا شود ما پیکره‌هایی از نور و زیبایی خواهیم داشت که برای مخاطب لذت‌بخش خواهد بود و ایجاد رضایت‌مندی می‌کند. در واقع عکس‌العمل شهروندان نیز در خاطره شهر باقی می‌ماند و دلپذیر می‌شود.
وی سطح چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی را قابل قبول خواند و گفت: به طور حتم سطح جشنواره‌هایی که برگزار می‌شود، در سال‌های نخست به آشنا شدن مردم با آن و معرفی کردن این بخش محدود می‌شود لذا ما در سال چهارم برگزاری این جشنواره با سطح جدی‌تری از برگزاری و جذب مخاطبان رو به رو هستیم به نحوی که در طول سال این جشنواره در گوشه ذهن هنرمندان برای ارائه ایده‌های تازه و خلاقانه وجود دارد.
عضو هیات داوران چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی تصریح کرد: این جشنواره از جمله بخش‌هایی است که تا امروز کمتر به آن پرداخته شده است و خوشبختانه امروز توانسته از نظر کمی و کیفی پا را فراتر بگذارد زیرا در این دوره ما با تنوع بسیار خوبی رو به رو بودیم ضمن اینکه تعاملات هنرمندان و جشنواره پا را فراتر گذاشته و وارد فضای دانشگاهی نیز شده است که اتفاق بسیار خوبی است زیرا باعث فراگیر شدن این روند و رشد کمی و کیفی این بخش می‌شود.
چوپانکاره افزود: پیشرفت تکنولوژی در کنار گسترده شدن حیطه خلاقیت و فراگیری این جشنواره سبب شده که به رشد کیفی این روند کمک بزرگی شود البته این رشد باز هم جای کار دارد؛ اما اتفاق بسیار خوبی است زیرا سبب شده که بتوانیم استعدادهای لازم را برای زمینه‌سازی شغل‌ها و حرفه‌های تخصصی در آینده شناسایی کنیم؛ زیرا همین که عده‌ای به این کار علاقمند می‌شوند، می‌تواند در آینده برای آنان زمینه‌های کاری شکل دهد.
وی ادامه داد: همین که اقدامات چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، اتفاق بسیار خوبی است زیرا باعث می‌شود همگان آن را ببینند و هنر نیز از قابلیت‌های خود در این بخش استفاده کند.
عضو هیات داوران چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی تصریح کرد: تعامل بین سازمان‌های اجرایی و نظری می‌تواند باعث رشد روند این عرصه به شکل مناسبی شود که یقینا مردم از آن بهره‌مند می‌شوند.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه